ביטוח וקרנות פנסיה

/ביטוח וקרנות פנסיה

מרבית אוכלוסיית ישראל מחזיקה בפוליסות ביטוח כאלו ואחרות שמטרתן הגנה על המבוטח במצבים קשיים בחייו. לא אחת דווקא ברגעים קשים אלו, בהם המבוטח נזקק לתשלומים שעבורם שילם דמי ביטוח, הוא נאלץ להתמודד עם בירוקרטיה וקשיים אותם מערימות חברות הביטוח.

באופן כללי, על מנת להגיש דרישה למימוש זכויות על פי פוליסת ביטוח על המבוטח למלא טופס של חברת הביטוח אליו יידרש לצרף מסמכים שונים, בהם למשל אישורים רפואיים, סיכומי מחלה ואשפוזים, ואישורים אודות פרטים שונים הנוגעים למבוטח כגון צילום תעודת זהות, פרטי בנק, אסמכתאות לגבי שכר ועוד. לאחר הגשת הדרישה עם כל המסמכים והפרטים הנדרשים והרלוונטיים על חברת הביטוח לברר את התביעה. בירור התביעה יוביל לאחת מארבע תוצאות אפשריות: הראשונה היא תשלום מלוא התביעה, השנייה תשלום חלקי של התביעה, השלישית תשלום במסגרת פשרה והאחרונה היא דחיית התביעה.

יש לשים לב שמדובר בתוצאות הליך ראשוני בהתבסס על בירור של חברת הביטוח, והתוצאות- ככל שהן לא רצויות, עשויות להשתנות באמצעות הליך משפטי למול חברת הביטוח, הכולל גם במידת הצורך הגשת תביעה בבית משפט. לכן בעת הגשת תביעת ביטוח מומלץ להיעזר בייעוץ משפטי על מנת למצות את מלוא הזכויות, ולהימנע מפגיעה בסיכויי להצלחה בתביעה.

התיישנות

חשוב לדעת, כי על פי סעיף 33 לחוק חוזה הביטוח, התשמ"א 1981 תקופת ההתיישנות של תביעה לתגמולי ביטוח היא שלוש שנים לאחר קרות מקרה הביטוח. יודגש, כי אין במשלוח דרישה לתגמולי ביטוח לחברת הביטוח כדי לעצור את מרוץ ההתיישנו ורק הגשת תביעה לבית משפט עוצרת את מרוץ ההתיישנות.

תביעות ביטוח וקרנות פנסיה - עו

קשיים בקבלת תגמולי הביטוח

לעיתים, מגלה המבוטח שההבטחות שניתנו טרם החתימה על חוזה הביטוח אינן מעוגנת במסגרת הכיסוי הביטוחי ושעליו להילחם מול "האותיות הקטנות" על מנת לקבל את שהובטח לו.

סיבות נפוצות בגינן חברות הביטוח מנסות להתחמק מתשלום התביעה :

דחייה בגין 'אי גילוי': כלומר המבוטח הסתיר פרטים רפואיים מעברו כאשר לטענת חברת הביטוח אילו הצהיר המבוטח על הפרטים הרפואיים הללו עם רכישת הביטוח היא לא הייתה מקבלת אותו לביטוח, או מחייבת אותו בפרמיה גבוהה בהרבה מזו ששילם בפועל.

סייגים או חריגים המופיעים בפוליסה: הכוונה היא בעיקר לסעיף 'החרגות' כלומר אותם תרחישים ומצבים, שחברת הביטוח ציינה במפורש, או במובלע שהיא לא מתכוונת לפצות בגינם את המבוטח.

פגם טכני: בסעיף זה תטען חברת הביטוח כי קיים פגם טכני בסיסי, כמו למשל אי תשלום הפרמיה על ידי המבוטח, ביטול הפוליסה או התיישנות התביעה.

לעיתים יש ממש בטענות חברת הביטוח. במקרים אלו חשוב עוד יותר להתייעץ עם עו"ד המתמחה בתחום על מנת להתמודד עם הבעייתיות בפוליסה ולהשיג עבור המבוטח את התגמול המקסימאלי בהתחשב בבעייתיות. יחד עם זאת, קיימים לא מעט מקרים בהם חברות הביטוח מנסות להתנער מאחריות על אף שהן מחויבות על פי ההסכם לשלם תגמולים למבוטח. במקרים אלו חשוב להתייעץ עם עו"ד המתמחה בתחום על מנת להילחם על התגמול המגיעה לכם מחברות הביטוח.

ליווי משפטי

ליווי של משרד עו"ד לפני הגשת התביעה הביטוחית ובמהלכה, הינה דרך פעולה נבונה להשגת התוצאות המיטביות. משרד ענת (כהן) קאופמן ושות' מטפל בתביעות ביטוחיות בנושאים רבים ומגוונים, בין היתר בתביעות בנושא ביטוחי חיים, אובדן כושר עבודה, נכות, ביטוחים סיעודיים ביטוחים כנגד מחלות קשות ועוד.

מומחיותו של המשרד בתחום, הניסיון הרב בניהול הליכים אל מול חברות הביטוח ועורכי דינם, וכן הייעוץ הרפואי הניתן במסגרת ההליך והידע הצבור רב השנים, הפך את המשרד למוביל בתחום, והוא ידוע באסרטיביות בה הוא נוקט אל מול חברות הביטוח, תוך שמירה על ההגינות וכבוד הלקוח.

ענת (כהן) קאופמן ושות' משרד עורכי דין ונוטריון – תן לנו להילחם למענך !

אובדן מזוודות וביטוח נסיעות

By | אפריל 18th, 2017|Categories: ביטוח וקרנות פנסיה|Tags: , , , , , |

מתוך תכנית הבוקר של ערוץ 10 ובעקבות "טיסת האימה" המפורסמת של יוניטד איירלינס שלאחריה הוחזרו כספי התשלום לנוסעים והם פוצו. https://www.youtube.com/watch?v=hb_DbKoAptg&feature=youtu.be עוד על ביטוח נסיעות לחו"ל: מדריך ביטוח נסיעות לחו"ל - איך תחסכו כסף ביטוח [...]

סגור לתגובות על אובדן מזוודות וביטוח נסיעות

דיון בכנסת: על אבדן כושר עבודה ועל סלקציה בפנסיה לחולים

By | פברואר 5th, 2017|Categories: ביטוח וקרנות פנסיה, חדשות|Tags: , , , , , , |

  https://youtu.be/zdcvVigy9-c מאות אלפי הישראלית הבוחרים בקרן פנסיה לא מודעים לכך, שכמעט ואין סיכוי לקבל קצבת נכות ממוצר ביטוחי זה. מדובר בתנאים שכמעט לא ניתנים למימוש. כך מתברר מדיון שנערך בועדת הרווחה של הכנסת היום. [...]

סגור לתגובות על דיון בכנסת: על אבדן כושר עבודה ועל סלקציה בפנסיה לחולים

הכרה במחלת היאפים בביטוח לאומי: תקדים

By | ינואר 29th, 2017|Categories: ביטוח וקרנות פנסיה, ביטוח לאומי, חדשות, כתבו עלינו|Tags: , , , , , , , , |

אפשר להכיר במי שחווה כאב כרוני עד כדי פגיעה בתפקוד היומיומי ואבדן היכולת לעבוד באופן חלקי או מלא. הכרה במחלת היאפים בביטוח לאומי. תקדים. לכתבה שפורסמה בידיעות תקשורת בנושא: לחץ כאן בית משפט השלום בנתניה הכיר [...]

סגור לתגובות על הכרה במחלת היאפים בביטוח לאומי: תקדים